Økonomi

Består af HR og Økonomi. Vi sørger for, at vi i Aarhus Vand udvikler, fastholder og bruger vores ressourcer ansvarligt - både de menneskelige og de økonomiske.

Vælg underafdeling

Ledelsen

Mads Bayer

Mads Bayer

CFO - Chief Financial Officer | Økonomidirektør

89 47 11 10

Mads.Bayer@aarhusvand.dk
Asbjørn Vagner Rasmussen

Asbjørn Vagner Rasmussen

Økonomichef

89 47 11 18

Asbjorn.Rasmussen@aarhusvand.dk
Peter Holm

Peter Holm

Head of HR | HR Chef

89 47 10 60

Peter.Holm@aarhusvand.dk
Ejvind Uldbæk Iversen

Ejvind Uldbæk Iversen

Teamleder for Afregning

89 47 10 26

Ejvind.UldbaekIversen@aarhusvand.dk

Økonomi

Asbjørn Vagner Rasmussen

Asbjørn Vagner Rasmussen

Økonomichef

89 47 11 18

Asbjorn.Rasmussen@aarhusvand.dk
Louise Nielsen

Louise Nielsen

Økonomirådgiver

89 47 11 14

Louise.Nielsen@aarhusvand.dk
Pernille Bødker Knudsen

Pernille Bødker Knudsen

Økonomirådgiver

89 47 11 09

Pernille.Knudsen@aarhusvand.dk
Peter Jørgensen

Peter Jørgensen

Økonomirådgiver

89 47 11 13

Peter.Joergensen@aarhusvand.dk
Søren Larsen

Søren Larsen

Anlægsøkonom

89471108

Soren.Larsen@aarhusvand.dk
Naja Sand Jørgensen

Naja Sand Jørgensen

Studentermedhjælper

89 47 11 27

naja.sand@aarhusvand.dk
Karina Jappe

Karina Jappe

Anlægscontroller

89 47 11 05

Karina.Jappe@aarhusvand.dk

Afregning

Ejvind Uldbæk Iversen

Ejvind Uldbæk Iversen

Teamleder for Afregning

89 47 10 26

Ejvind.UldbaekIversen@aarhusvand.dk
Charlotte Williams Lund

Charlotte Williams Lund

Driftsansvarlig, afregningsområdet

89 47 10 10

Charlotte.W.Lund@aarhusvand.dk
Anne Mette Horn

Anne Mette Horn

Driftsansvarlig, afregningsområdet

89 47 10 22

AnneMette.Horn@aarhusvand.dk
Lars Kjer

Lars Kjer

Økonomirådgiver

89 47 11 16

Lars.Kjer@aarhusvand.dk

HR

Peter Holm

Peter Holm

Head of HR | HR Chef

89 47 10 60

Peter.Holm@aarhusvand.dk
Birgit Vastrup Knudsen

Birgit Vastrup Knudsen

Fagleder

89 47 10 70

Birgit.Vastrup.Knudsen@aarhusvand.dk
Bjørn Rohde

Bjørn Rohde

HR-konsulent

89 47 10 69

Bjorn.Rohde@aarhusvand.dk
Inge Haupt

Inge Haupt

HR-udviklingskonsulent

89 47 10 46

Inge.Borre.Haupt@aarhusvand.dk
Per Bach

Per Bach

Fagchef for procesledelse

89 47 11 61

Per.Bach@aarhusvand.dk
Simone  Nipgaard Rolvung

Simone Nipgaard Rolvung

Studentermedhjælper

89 47 10 00

simone.rolvung@aarhusvand.dk

Indkøb

Camilla Thers Froberg

Camilla Thers Froberg

Indkøbs- og udbudskonsulent

89 47 14 06

camilla.thers@aarhusvand.dk
Christoffer Larsen

Christoffer Larsen

Controller

89 47 11 04

Christoffer.Larsen@aarhusvand.dk
Christine Stentoft Clausen

Christine Stentoft Clausen

Studentermedhjælper

89 47 13 98

Christine.Stentoft.Clausen@aarhusvand.dk

Tilskudsprojekter

Mette Buch Pold

Mette Buch Pold

Fagleder, Fællesfinansierede projekter

89 47 11 19

Mette.Buch.Pold@aarhusvand.dk