Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Flemming Fogh Pedersen

Flemming Fogh Pedersen

Head of Operations / Chief Engineer, Drinking Water | Afdelingschef, Fagchef Drikkevand

89 47 13 40

Flemming.Fogh.Pedersen@aarhusvand.dk
Flemming Broch

Flemming Broch

Driftsassistent

89 47 10 00

Flemming.Broch@aarhusvand.dk
Karina Vellejus Jensen

Karina Vellejus Jensen

Vandkvalitetsmedarbejder

89 47 12 53

Karina.V.Jensen@aarhusvand.dk
Jane Bloch Hansen

Jane Bloch Hansen

Fagleder for vandkvalitet

89 47 13 16

Jane.Bloch.Hansen@aarhusvand.dk
Rasmus Bærentzen

Rasmus Bærentzen

Fagleder for Vandproduktion

89 47 12 15

Rasmus.Baerentzen@aarhusvand.dk
Tobias Bastias Bech

Tobias Bastias Bech

Fagspecialist - maskinmester

89 47 13 57

Tobias.Bastias.Bech@aarhusvand.dk
Anders Bo Sørensen

Anders Bo Sørensen

Driftsassistent

89 47 10 00

Anders.Sorensen@aarhusvand.dk
Niels-Ole Maroni Bjerregaard

Niels-Ole Maroni Bjerregaard

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Niels.Ole.Bjerregaard@aarhusvand.dk
Jesper Faber Hansen

Jesper Faber Hansen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Jesper.Faber.Hansen@aarhusvand.dk
JNJ

Jakob Nygaard Jørgensen

Driftsassistent

89 47 13 91

Jakob.Nygaard.Jorgensen@aarhusvand.dk
Rasmus Alexander Larsen

Rasmus Alexander Larsen

Automationsteknolog

Rasmus.Alexander.Larsen@aarhusvand.dk
Niels Claes

Niels Claes

Projektleder

89 47 13 22

Niels.Claes@aarhusvand.dk
Nicolai  Fabricius Jessen

Nicolai Fabricius Jessen

Dokumentations ansvarlig

89 47 13 89

Nicolai.fabricius.jessen@aarhusvand.dk
Tammes Lund Jepsen

Tammes Lund Jepsen

Vandkvalitetsmedarbejder

89 47 13 12

tammes.jepsen@aarhusvand.dk
Torben Skovgaard

Torben Skovgaard

Driftstekniker

89 47 13 73

Torben.Skovgaard@aarhusvand.dk
Bo Heltborg Jeppesen

Bo Heltborg Jeppesen

Koordinator, Driftsassistent

89 47 10 00

Bo.Jeppesen@aarhusvand.dk
Mads Palmelund Johansen

Mads Palmelund Johansen

Driftsassistent

89 47 10 00

Mads.Palmelund.Johansen@aarhusvand.dk
AJF

Annesofie Juhl Frost

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Annesofie.Juhl.Frost@aarhusvand.dk
Jonas Morten Döpping

Jonas Morten Döpping

Automation, fagspecialist

89 47 13 72

Jonas.Morten.Dopping@aarhusvand.dk
Bo Vægter

Bo Vægter

Geolog

89 47 13 10

Bo.Vaegter@aarhusvand.dk
Anne Lindvald Petersen

Anne Lindvald Petersen

Administrativ Koordinator

89 47 13 17

Anne.Lindvald.Petersen@aarhusvand.dk
Tine Wortmann Petersen

Tine Wortmann Petersen

Laborant

89 47 13 41

Tine.Wortmann.Petersen@aarhusvand.dk