Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Pia Jacobsen

Pia Jacobsen

Chief Engineer, Water Reuse

89 47 13 01

Pia.Jacobsen@aarhusvand.dk
Bo Vægter

Bo Vægter

Geolog

89 47 13 10

Bo.Vaegter@aarhusvand.dk
Flemming Bomholt Møller

Flemming Bomholt Møller

Projektleder

89 47 12 71

Flemming.B.Moller@aarhusvand.dk
Jørgen Dall

Jørgen Dall

Arkitekt

89 47 13 06

Jorgen.Dall@aarhusvand.dk
Lars Schindhelm

Lars Schindhelm

Projektleder

89 47 13 13

Lars.Schindhelm@aarhusvand.dk
Laura Bailon

Laura Bailon

Projektleder

89471334

Laura.Bailon@aarhusvand.dk
Maj Møller Sørensen

Maj Møller Sørensen

Projektleder

89 47 13 27

Maj.Moller.Sorensen@aarhusvand.dk
Jonas Morten Döpping

Jonas Morten Döpping

Automation, fagspecialist

89 47 13 72

Jonas.Morten.Dopping@aarhusvand.dk
Mille Hjorth Schausen

Mille Hjorth Schausen

Projektleder

89 47 13 44

Mille.Schausen@aarhusvand.dk
Morten Rebsdorf

Morten Rebsdorf

Senior projektleder

89 47 13 52

Morten.Rebsdorf@aarhusvand.dk
Peter Balslev

Peter Balslev

Projektleder

89 47 13 39

Peter.Balslev@aarhusvand.dk
Jørn-Ole Vestergren Andreasen

Jørn-Ole Vestergren Andreasen

Teamleder

89 47 13 02

Jorn-Ole.Andreasen@aarhusvand.dk