Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Ole Pedersen

Ole Pedersen

Teamleder

89 47 12 21

Ole.Pedersen@aarhusvand.dk
AB

Alexander Bang

Specialarbejder

89 47 10 00

Alexander.Bang@aarhusvand.dk
Anette Nielsen

Anette Nielsen

Driftsassistent

89 47 12 22

Anette.Nielsen@aarhusvand.dk
Bjarne Michael Dagø

Bjarne Michael Dagø

Specialarbejder

89 47 10 00

Bjarne.Michael.Dago@aarhusvand.dk
Frank Blichfeldt Davidsen

Frank Blichfeldt Davidsen

Specialarbejder

89 47 10 00

Frank.Blichfeldt.Davidsen@aarhusvand.dk
Frank Toft

Frank Toft

Specialarbejder

89 47 10 00

Frank.Toft@aarhusvand.dk
Jan Søby Jensen

Jan Søby Jensen

Specialarbejder

89 47 10 00

Jan.Soby.Jensen@aarhusvand.dk
Jens Mouritsen

Jens Mouritsen

Afløbsoperatør

89 47 10 00

Jens.Mouritsen@aarhusvand.dk
Jes Holmelund

Jes Holmelund

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Jes.Holmelund@aarhusvand.dk
Peter Bisgaard Rylev

Peter Bisgaard Rylev

Specialarbejder

89 47 10 00

Peter.Bisgaard.Rylev@aarhusvand.dk
Poul Vinding

Poul Vinding

Specialarbejder

89 47 10 00

Poul.Vinding@aarhusvand.dk
Preben Skov

Preben Skov

Specialarbejder

89 47 10 00

Preben.Skov@aarhusvand.dk
Richard Gadkjær Axelsen

Richard Gadkjær Axelsen

Specialarbejder

89 47 10 00

Richard.Axelsen@aarhusvand.dk
Torben Damsgaard Jensen

Torben Damsgaard Jensen

Projektleder

89 47 12 75

Torben.Damsgaard@aarhusvand.dk
Torben Nielsen

Torben Nielsen

Specialarbejder

89 47 10 00

Torben.Nielsen@aarhusvand.dk