Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Henrik Frier

Henrik Frier

Head of Service and Maintenance | Afdelingschef, Produktion og Service

89 47 12 02

Henrik.Frier@aarhusvand.dk
Peter Nordsmark

Peter Nordsmark

Bygningschef

89 47 10 75

Peter.Nordsmark@aarhusvand.dk
Christian Schou

Christian Schou

Projektchef

Christian.Schou@aarhusvand.dk

Vand Service

Henrik Andreasen

Henrik Andreasen

Teamleder

89 47 13 86

Henrik.Andreasen@aarhusvand.dk
ALC

Anders Lykke Christensen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Anders.Lykke.Christensen@aarhusvand.dk
André Skandshus

André Skandshus

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Andre.Skandshus@aarhusvand.dk
Frank Hother Pedersen

Frank Hother Pedersen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Frank.Hother.Pedersen@aarhusvand.dk
JFH

Jan Flemming Harvej

Montør

89 47 10 00

Jan.Flemming.Harvej@aarhusvand.dk
John Brigsted Hansen

John Brigsted Hansen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

John.Brigsted.Hansen@aarhusvand.dk
Karl Aage Isaksen

Karl Aage Isaksen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

KarlAage.Isaksen@aarhusvand.dk
LAM

Lars Arnesen Monsrud

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Lars.Monsrud@aarhusvand.dk
Lars Christoffersen

Lars Christoffersen

Fagkoordinator

89 47 10 00

Lars.Christoffersen@aarhusvand.dk
Lars Tranbjerg

Lars Tranbjerg

Arbejdsleder

29 20 91 23

Lars.Tranberg@aarhusvand.dk
Mads Greisen

Mads Greisen

Arbejdsleder

89 47 10 00

Mads.Greisen@aarhusvand.dk
Niels Kristian  E. Pedersen

Niels Kristian E. Pedersen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Niels.Kristian.E.Pedersen@aarhusvand.dk
Per Kristian Andersen

Per Kristian Andersen

Arbejdsleder

89 47 13 09

Per.Andersen@aarhusvand.dk
Per Søholt Thomsen

Per Søholt Thomsen

Montør

89 47 10 00

Per.Soholt.Thomsen@aarhusvand.dk
PER

Peter Ejegod Rasmussen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Peter.Ejegod.Rasmussen@aarhusvand.dk
Peter Sletskov

Peter Sletskov

Arbejdsleder

89 47 13 03

Peter.Sletskov@aarhusvand.dk
Sten Eberhardtsen Mikkelsen

Sten Eberhardtsen Mikkelsen

Montør

89 47 10 00

Sten.Eberhardtsen.Mikkelsen@aarhusvand.dk
Søren Brøndum Madsen

Søren Brøndum Madsen

Vandforsyningsoperatør

89 47 10 00

Soren.Brondum.Madsen@aarhusvand.dk
ALJ

Anders Løcke Jensen

Driftstekniker

89 47 10 00

Anders.Locke.Jensen@aarhusvand.dk
Lasse Nysten Frederiksen

Lasse Nysten Frederiksen

Vandforsyningsoperatør

89 47 13 90

Lasse.Nysten.Frederiksen@aarhusvand.dk

Kloak

Jesper Hoffmann

Jesper Hoffmann

Teamleder

89 47 10 24

Jesper.Hoffmann@aarhusvand.dk
Ole Pedersen

Ole Pedersen

Fagspecialist

89 47 12 21

Ole.Pedersen@aarhusvand.dk
Anette Nielsen

Anette Nielsen

Driftsassistent

89 47 12 22

Anette.Nielsen@aarhusvand.dk
Frank Blichfeldt Davidsen

Frank Blichfeldt Davidsen

Kloakmester

89 47 10 00

Frank.Blichfeldt.Davidsen@aarhusvand.dk
Frank Toft

Frank Toft

Specialarbejder

89 47 10 00

Frank.Toft@aarhusvand.dk
Jens Mouritsen

Jens Mouritsen

Afløbsoperatør

89 47 10 00

Jens.Mouritsen@aarhusvand.dk
Jes Holmelund

Jes Holmelund

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Jes.Holmelund@aarhusvand.dk
Peter Bisgaard Rylev

Peter Bisgaard Rylev

Specialarbejder

89 47 10 00

Peter.Bisgaard.Rylev@aarhusvand.dk
Poul Vinding

Poul Vinding

Specialarbejder

89 47 10 00

Poul.Vinding@aarhusvand.dk
Richard Gadkjær Axelsen

Richard Gadkjær Axelsen

Specialarbejder

89 47 10 00

Richard.Axelsen@aarhusvand.dk
Torben Damsgaard Jensen

Torben Damsgaard Jensen

Projektleder

89 47 12 75

Torben.Damsgaard@aarhusvand.dk
John Ørskou

John Ørskou

Afløbstekniker

John.Orskou@aarhusvand.dk
Christian Gravengaard

Christian Gravengaard

Afløbs operatør

Christian.Gravengaard@aarhusvand.dk
Michael Mansgaard

Michael Mansgaard

Afløbs operatør

Michael.Mansgaard@aarhusvand.dk
Bjarne Studsgaard Larsen

Bjarne Studsgaard Larsen

Afløbsoperatør

Bjarne.StudsgaardLarsen@aarhusvand.dk
Morten Overgaard Kjeldsen

Morten Overgaard Kjeldsen

Slamsuger chauffør

89 47 10 10

MortenOvergaard.Kjeldsen@aarhusvand.dk
Jan Søby Jensen

Jan Søby Jensen

Afløbsoperator

89 47 10 10

Jan.S.Jensen@aarhusvand.dk

Serviceværksted

Bo Grumstrup Sørensen

Bo Grumstrup Sørensen

Team Manager | Teamleder

89 47 12 31

Bo.Grumstrup.Sorensen@aarhusvand.dk
Alan Gybel Jensen

Alan Gybel Jensen

Håndværker

89471000

Alan.Jensen@aarhusvand.dk
Carl Isager

Carl Isager

Håndværker

89 47 10 00

Carl.Isager@aarhusvand.dk
Claus Henrik N. Tengstedt

Claus Henrik N. Tengstedt

Håndværker

89471000

claus.tengstedt@aarhusvand.dk
Jens H. Christiansen

Jens H. Christiansen

Håndværker

89 47 10 00

jens.christiansen@aarhusvand.dk
Kim Thuesen

Kim Thuesen

Håndværker

89471000

Kim.Thuesen@aarhusvand.dk
Lars Erik Schmidt Nicolajsen

Lars Erik Schmidt Nicolajsen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Lars.E.Nicolajsen@aarhusvand.dk
Nick Nørgaard Sørensen

Nick Nørgaard Sørensen

Håndværker

89 47 10 00

Nick.Sorensen@aarhusvand.dk
Per Solbjerg Bojsen

Per Solbjerg Bojsen

Specialarbejder

89 47 10 00

Per.Solberg.Bojsen@aarhusvand.dk
Thomas Gaardbo Eriksen

Thomas Gaardbo Eriksen

Håndværker

89 47 10 00

Thomas.GaardboEriksen@aarhusvand.dk

Renseanlæg

John  Gravgaard

John Gravgaard

Team Manager | Teamleder

89 47 12 44

John.Gravgaard@aarhusvand.dk
Anita Bech Tiittanen

Anita Bech Tiittanen

Servicekoordinator

89 47 12 42

Anita.Tiittanen@aarhusvand.dk
Anne Lise Kallin Jensen

Anne Lise Kallin Jensen

Laborant

89 47 12 46

AnneLise.Jensen@aarhusvand.dk
Dia Annett Stenmann Kjellerup

Dia Annett Stenmann Kjellerup

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Dia.Kjellerup@aarhusvand.dk
Henrik Voldbirk Sørensen

Henrik Voldbirk Sørensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Henrik.Voldbirk.Sorensen@aarhusvand.dk
Jan Henning Sørensen

Jan Henning Sørensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

jan.sorensen@aarhusvand.dk
Jim August Andersen

Jim August Andersen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Jim.August.Andersen@aarhusvand.dk
Morten Arndt Hvolby

Morten Arndt Hvolby

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Morten.Hvolby@aarhusvand.dk
Nikolaj H. M. Eriksen

Nikolaj H. M. Eriksen

Specialarbejder

89471000

Nikolaj.Eriksen@aarhusvand.dk
Peter Jørgensen

Peter Jørgensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Peter.Jorgensen@aarhusvand.dk
Ronald Busk

Ronald Busk

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Ronald.Busk@aarhusvand.dk
Steen Graversen

Steen Graversen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Steen.Graversen@aarhusvand.dk
Tomas Trabjerg Sejersen

Tomas Trabjerg Sejersen

Servicetekniker

89 47 12 47

Tomas.Trabjerg.Sejersen@aarhusvand.dk
Martin Munkhøj

Martin Munkhøj

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Martin.munkhoej@aarhusvand.dk
Charlotte Wildenhoff

Charlotte Wildenhoff

Laborant

89 47 10 00

Charlotte.Wildenhoff@aarhusvand.dk
Kasper Ingstrup Kallesøe

Kasper Ingstrup Kallesøe

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Kasper.Ingstrup.Kallesoe@aarhusvand.dk
MH

Magnus Hansen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Magnus.Hansen@aarhusvand.dk
SPJ

Sigurjon Pall Jonsson

pildevandsoperatør

89 47 10 00

Sigurjon.Pall.Jonsson@aarhusvand.dk
Mikkel Saugmann Jensen

Mikkel Saugmann Jensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 10

Mikkel.S.Jensen@aarhusvand.dk