Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Anders Lynggaard-Jensen

Anders Lynggaard-Jensen

Chief Engineer, Automation & Process Optimization | Fagchef, Automation & procesoptimering

20277052

Anders.Lynggaard-Jensen@aarhusvand.dk
Flemming Husum

Flemming Husum

Operations Manager, Wastewater Treatment Plant | Driftsleder, Renseanlæg

89 47 12 61

Husum@aarhusvand.dk
Jakob Kaltoft

Jakob Kaltoft

Operation Technician | Driftsleder

89 47 12 52

Jakob.Kaltoft@aarhusvand.dk
Morten Nygaard

Morten Nygaard

Operations Engineer, Wastewater Treatment Plant | Driftstekniker

89 47 12 62

Morten.Nygaard@aarhusvand.dk
Per Overgaard Pedersen

Per Overgaard Pedersen

Chief Engineer, Wastewater Treatment/Resource Recovery | Fagchef Spildevand

89 47 12 11

Per.Overgaard.Pedersen@aarhusvand.dk
Rasmus Nissen

Rasmus Nissen

Automationsspecialist

89 47 12 63

Rasmus.Nissen@aarhusvand.dk
Maiken Bjørn Madsen

Maiken Bjørn Madsen

Driftsingeniør

89 47 13 43

Maiken.Bjorn.Madsen@aarhusvand.dk
Anita Bech Tiittanen

Anita Bech Tiittanen

Servicekoordinator

89 47 12 42

Anita.Tiittanen@aarhusvand.dk
Tomas Trabjerg Sejersen

Tomas Trabjerg Sejersen

Servicetekniker

89 47 12 47

Tomas.Trabjerg.Sejersen@aarhusvand.dk
John  Gravgaard

John Gravgaard

Fagspecialist for dokumentation og vedligeholdTeam Manager | Teamleder

89 47 12 44

John.Gravgaard@aarhusvand.dk
Mille Hjorth Schausen

Mille Hjorth Schausen

Projektleder

89 47 13 44

Mille.Schausen@aarhusvand.dk
Flemming Bomholt Møller

Flemming Bomholt Møller

Projektleder

89 47 12 71

Flemming.B.Moller@aarhusvand.dk
Morten Rebsdorf

Morten Rebsdorf

Senior projektleder

89 47 13 52

Morten.Rebsdorf@aarhusvand.dk
Erling Brodersen

Erling Brodersen

Laboratorietekniker

89 47 10 00

Erling.Brodersen@aarhusvand.dk
Ditte Marie  Hansen

Ditte Marie Hansen

Procesingeniør

89 47 13 18

ditte.marie.hansen@aarhusvand.dk
Tine Wortmann Petersen

Tine Wortmann Petersen

Laborant

89 47 13 41

Tine.Wortmann.Petersen@aarhusvand.dk
Charlotte Wildenhoff

Charlotte Wildenhoff

Laborant

89 47 10 00

Charlotte.Wildenhoff@aarhusvand.dk
Anne Lise Kallin Jensen

Anne Lise Kallin Jensen

Laborant

89 47 12 46

AnneLise.Jensen@aarhusvand.dk
Malte Olsen Studentermedhjælper

Malte Olsen Studentermedhjælper

Studentermedhjælper

89 47 10 10

Malte.Olsen@aarhusvand.dk
Nikolaj H. M. Eriksen

Nikolaj H. M. Eriksen

Specialarbejder

89471000

Nikolaj.Eriksen@aarhusvand.dk
Dia Annett Stenmann Kjellerup

Dia Annett Stenmann Kjellerup

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Dia.Kjellerup@aarhusvand.dk
Michael Augustenborg

Michael Augustenborg

Anlægsansvarlig

89 47 10 00

Michael.Augustenborg@aarhusvand.dk
Jan Henning Sørensen

Jan Henning Sørensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

jan.sorensen@aarhusvand.dk
Jim August Andersen

Jim August Andersen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Jim.August.Andersen@aarhusvand.dk
Gustav Terp

Gustav Terp

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Gustav.Terp@aarhusvand.dk
Mikkel Saugmann Jensen

Mikkel Saugmann Jensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 10

Mikkel.S.Jensen@aarhusvand.dk
Henrik Voldbirk Hamborg

Henrik Voldbirk Hamborg

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Henrik.Voldbirk.Hamborg@aarhusvand.dk
Peter Jørgensen

Peter Jørgensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Peter.Jorgensen@aarhusvand.dk
MH

Magnus Hansen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Magnus.Hansen@aarhusvand.dk
Steen Graversen

Steen Graversen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Steen.Graversen@aarhusvand.dk
Martin Munkhøj

Martin Munkhøj

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Martin.munkhoej@aarhusvand.dk
Rene K. Rasmussen

Rene K. Rasmussen

Rene K. Rasmussen

89 47 10 00

Rene.K.Rasmussen@aarhusvand.dk
Ronald Busk

Ronald Busk

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Ronald.Busk@aarhusvand.dk