Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Flemming Husum

Flemming Husum

Operations Manager, Wastewater Treatment Plant | Driftsleder, Renseanlæg

89 47 12 61

Husum@aarhusvand.dk
Maiken Bjørn Madsen

Maiken Bjørn Madsen

Driftsingeniør

89 47 13 43

Maiken.Bjorn.Madsen@aarhusvand.dk
Anita Bech Tiittanen

Anita Bech Tiittanen

Servicekoordinator

89 47 12 42

Anita.Tiittanen@aarhusvand.dk
Jakob Kaltoft

Jakob Kaltoft

Operation Technician | Driftsleder

89 47 12 52

Jakob.Kaltoft@aarhusvand.dk
Nikolaj H. M. Eriksen

Nikolaj H. M. Eriksen

Specialarbejder

89471000

Nikolaj.Eriksen@aarhusvand.dk
John  Gravgaard

John Gravgaard

Team Manager | Teamleder

89 47 12 44

John.Gravgaard@aarhusvand.dk
Dia Annett Stenmann Kjellerup

Dia Annett Stenmann Kjellerup

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Dia.Kjellerup@aarhusvand.dk
Morten Arndt Hvolby

Morten Arndt Hvolby

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Morten.Hvolby@aarhusvand.dk
Jan Henning Sørensen

Jan Henning Sørensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

jan.sorensen@aarhusvand.dk
Jim August Andersen

Jim August Andersen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Jim.August.Andersen@aarhusvand.dk
SPJ

Sigurjon Pall Jonsson

pildevandsoperatør

89 47 10 00

Sigurjon.Pall.Jonsson@aarhusvand.dk
Peter Jørgensen

Peter Jørgensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Peter.Jorgensen@aarhusvand.dk
Mikkel Saugmann Jensen

Mikkel Saugmann Jensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 10

Mikkel.S.Jensen@aarhusvand.dk
Henrik Voldbirk Sørensen

Henrik Voldbirk Sørensen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Henrik.Voldbirk.Sorensen@aarhusvand.dk
Steen Graversen

Steen Graversen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Steen.Graversen@aarhusvand.dk
MH

Magnus Hansen

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Magnus.Hansen@aarhusvand.dk
Ronald Busk

Ronald Busk

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Ronald.Busk@aarhusvand.dk
Martin Munkhøj

Martin Munkhøj

Spildevandsoperatør

89 47 10 00

Martin.munkhoej@aarhusvand.dk