Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Claus Homann

Claus Homann

CSO - Chief Strategy Officer, COO - Chief Operation Officer | Strategi- og produktionsdirektør

89 47 13 00

Claus.Homann@aarhusvand.dk
Anders Lynggaard-Jensen

Anders Lynggaard-Jensen

Chief Engineer, Automation & Process Optimization | Fagchef, Automation & procesoptimering

20277052

Anders.Lynggaard-Jensen@aarhusvand.dk
Henrik Frier

Henrik Frier

Head of Service and Maintenance | Afdelingschef Produktion og Service

89 47 12 02

Henrik.Frier@aarhusvand.dk
Flemming Fogh Pedersen

Flemming Fogh Pedersen

Head of Operations / Chief Engineer, Drinking Water | Afdelingschef, Fagchef Drikkevand

89 47 13 40

Flemming.Fogh.Pedersen@aarhusvand.dk
Lise Karstenskov Hughes

Lise Karstenskov Hughes

Department Manager | Afdelingschef

89 47 13 26

Lise.Karstenskov.Hughes@aarhusvand.dk
Per Overgaard Pedersen

Per Overgaard Pedersen

Chief Engineer, Wastewater Treatment/Resource Recovery | Fagchef Spildevand

89 47 12 11

Per.Overgaard.Pedersen@aarhusvand.dk
Anne Lindvald Petersen

Anne Lindvald Petersen

Koordinator, facilitator og chefsekretær

89 47 13 17

Anne.Lindvald.Petersen@aarhusvand.dk
Lotte Mørk

Lotte Mørk

Afdelingschef/souschef

89 47 13 02

Lotte.Mork@aarhusvand.dk