Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Lise Karstenskov Hughes

Lise Karstenskov Hughes

Team Manager

89 47 13 26

Lise.Karstenskov.Hughes@aarhusvand.dk
Flemming Husum

Flemming Husum

Operations Manager, Wastewater Treatment Plant

89 47 12 61

Husum@aarhusvand.dk
Maiken Bjørn Madsen

Maiken Bjørn Madsen

Project Manager

89 47 13 43

Maiken.Bjorn.Madsen@aarhusvand.dk
Jakob Kaltoft

Jakob Kaltoft

Operation Technician

89 47 12 52

Jakob.Kaltoft@aarhusvand.dk
Morten Nygaard

Morten Nygaard

Operations Engineer, Wastewater Treatment Plant

89 47 12 62

Morten.Nygaard@aarhusvand.dk
Ditte Marie  Hansen

Ditte Marie Hansen

Process Engineer

89 47 13 18

ditte.marie.hansen@aarhusvand.dk
Erling Brodersen

Erling Brodersen

Laboratory Technician

89 47 10 00

Erling.Brodersen@aarhusvand.dk