Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Helle Pernille Hansen

Helle Pernille Hansen

Fagleder - Måler

89 47 13 42

Helle.Pernille.Hansen@aarhusvand.dk
Per Heinrich Weckesser

Per Heinrich Weckesser

Driftstekniker

89 47 13 20

Per.Weckesser@aarhusvand.dk
Sally Nyberg Kornholt

Sally Nyberg Kornholt

Driftsingeniør

89 47 13 84

Sally.Nyberg.Kornholt@aarhusvand.dk
Mads M. Mikkelsen

Mads M. Mikkelsen

Driftsingeniør

89 47 13 46

Mads.M.Mikkelsen@aarhusvand.dk
Vibeke Glenaa

Vibeke Glenaa

Driftstekniker - Vandmåler

89 47 13 51

Vibeke.Glenaa@aarhusvand.dk
Emil Panduro Cramer

Emil Panduro Cramer

Driftsingeniør

89 47 13 45

Emil.Cramer@aarhusvand.dk
Tinna Molbo

Tinna Molbo

Teknisk assistent

89 47 12 12

Tinna.Molbo@aarhusvand.dk
Jane Bloch Hansen

Jane Bloch Hansen

Vandkvalitetskoordinator

89 47 13 16

Jane.Bloch.Hansen@aarhusvand.dk
Karina Vellejus Jensen

Karina Vellejus Jensen

Miljøtekniker

89 47 12 53

Karina.V.Jensen@aarhusvand.dk
Tammes Lund Jepsen

Tammes Lund Jepsen

Driftsassistent

89 47 13 12

tammes.jepsen@aarhusvand.dk