Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Michael Rosenberg Pedersen

Michael Rosenberg Pedersen

Fagleder for drikkevand

89 47 13 76

Michael.Rosenberg.Pedersen@aarhusvand.dk
Frank Ejvind Holm

Frank Ejvind Holm

Maskinmester

89 47 13 11

Frank.Holm@aarhusvand.dk
Henrik Østergaard

Henrik Østergaard

Fagleder for automation

89 47 10 66

Henrik.Ostergaard@aarhusvand.dk
JRJ

Jens Rix Jørgensen

Maskinmester

89 47 13 71

Jens.Rix.Jorgensen@aarhusvand.dk
Jonas Morten Döpping

Jonas Morten Döpping

Automation, fagspecialist

89 47 13 72

Jonas.Morten.Dopping@aarhusvand.dk
Rasmus Bærentzen

Rasmus Bærentzen

Driftsingeniør

89 47 12 15

Rasmus.Baerentzen@aarhusvand.dk
Torben Skovgaard

Torben Skovgaard

Driftstekniker

89 47 13 73

Torben.Skovgaard@aarhusvand.dk