Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Carsten Vejergang

Carsten Vejergang

Team Manager | Teamleder

89471328

Carsten.Vejergang@aarhusvand.dk
Frank Ejvind Holm

Frank Ejvind Holm

Maskinmester

89 47 13 11

Frank.Holm@aarhusvand.dk
Rasmus Bærentzen

Rasmus Bærentzen

Fagleder for Vandproduktion

89 47 12 15

Rasmus.Baerentzen@aarhusvand.dk
Torben Skovgaard

Torben Skovgaard

Vandværksassistent

89 47 13 73

Torben.Skovgaard@aarhusvand.dk
Tobias Bastias Bech

Tobias Bastias Bech

Fagspecialist - maskinmester

89 47 13 57

Tobias.Bastias.Bech@aarhusvand.dk
Rasmus Alexander Larsen

Rasmus Alexander Larsen

Automationsteknolog

Rasmus.Alexander.Larsen@aarhusvand.dk