Produktion

Leverer drikkevand, renser spildevand samt udnytter ressourcer som energi og fosfor fra spildevand til gavn for borgere og miljøet i Aarhus. Produktion sikrer gennem drift, service og udviklingsaktiviteter høj kvalitet, effektivitet og forsyningssikkerhed.

Vælg underafdeling

Lise Karstenskov Hughes

Lise Karstenskov Hughes

Department Manager | Afdelingschef

89 47 13 26

Lise.Karstenskov.Hughes@aarhusvand.dk

Drikkevand og grundvand

Ledningsnet og måler

Helle Pernille Hansen

Helle Pernille Hansen

Team Manager | Teamleder

89 47 13 42

Helle.Pernille.Hansen@aarhusvand.dk
Sally Nyberg Kornholt

Sally Nyberg Kornholt

Driftsingeniør

89 47 13 84

Sally.Nyberg.Kornholt@aarhusvand.dk
Mads M. Mikkelsen

Mads M. Mikkelsen

Driftsingeniør

89 47 13 46

Mads.M.Mikkelsen@aarhusvand.dk
Vibeke Glenaa

Vibeke Glenaa

Teknisk Assistent

89 47 13 51

Vibeke.Glenaa@aarhusvand.dk
Emil Panduro Cramer

Emil Panduro Cramer

Driftsingeniør

89 47 13 45

Emil.Cramer@aarhusvand.dk
Lotte Rasmine Kristensen

Lotte Rasmine Kristensen

Driftstekniker

89 47 12 13

Lotte.Rasmine.Kristensen@aarhusvand.dk
Frederik Kirkegaard Olesen

Frederik Kirkegaard Olesen

89 47 13 53

Frederik.KirkegaardOlesen@aarhusvand.dk

Renseanlæg

Lise Karstenskov Hughes

Lise Karstenskov Hughes

Department Manager | Afdelingschef

89 47 13 26

Lise.Karstenskov.Hughes@aarhusvand.dk
Flemming Husum

Flemming Husum

Operations Manager, Wastewater Treatment Plant | Driftsleder, Renseanlæg

89 47 12 61

Husum@aarhusvand.dk
Maiken Bjørn Madsen

Maiken Bjørn Madsen

Driftsingeniør

89 47 13 43

Maiken.Bjorn.Madsen@aarhusvand.dk
Jakob Kaltoft

Jakob Kaltoft

Operation Technician | Driftsleder

89 47 12 52

Jakob.Kaltoft@aarhusvand.dk
Morten Nygaard

Morten Nygaard

Operations Engineer, Wastewater Treatment Plant | Driftstekniker

89 47 12 62

Morten.Nygaard@aarhusvand.dk
Ditte Marie  Hansen

Ditte Marie Hansen

Procesingeniør

89 47 13 18

ditte.marie.hansen@aarhusvand.dk
Erling Brodersen

Erling Brodersen

Laboratorietekniker

89 47 10 00

Erling.Brodersen@aarhusvand.dk
Christian Alexander Madsen

Christian Alexander Madsen

Maskinmester

89 47 13 58

Christian.Alexander.Madsen@aarhusvand.dk
Rasmus Nissen

Rasmus Nissen

Automationsspecialist

89 47 12 63

Rasmus.Nissen@aarhusvand.dk