Kunde og Projekt

Har ansvar for planlægning af den overordnede infrastruktur på vand- og spildevandssystemet, gennemførelse af anlægsarbejder, kunderelationer, kommunikation og marketing samt IT og digitalisering. En væsentlig del af divisionens anlægsprojekter løses i partnerskaber med rådgivere og entreprenører.

Vælg underafdeling

Mariann Levring

Mariann Levring

Afdelingschef

89 47 10 42

Mariann.Levring@aarhusvand.dk
Christian Høll

Christian Høll

It-Support

89 47 10 61

Christian.Holl@aarhusvand.dk
Erik Bøg

Erik Bøg

Systemadministrator

89 47 10 62

Erik.Bog@aarhusvand.dk
Michael Jessen

Michael Jessen

It-supporter

89 47 10 65

Michael.Jessen@aarhusvand.dk
DC

Dan Christensen

Netværks- og backup specialist

89 47 11 02

Dan.Christensen@aarhusvand.dk
Keld Nygaard

Keld Nygaard

Fagleder for It-service

89 47 12 10

Keld.Nygaard@aarhusvand.dk
Michael Hansen

Michael Hansen

It projektleder

89 47 10 63

Michael.Hansen@aarhusvand.dk
Stephanie Vestergaard

Stephanie Vestergaard

It projektleder

89 47 11 63

Stephanie.Vestergaard@aarhusvand.dk
Frederikke Rex

Frederikke Rex

Proceskonsulent

89 47 11 03

Frederikke.Rex@aarhusvand.dk
Bent Guldager

Bent Guldager

WEBGIS fagleder

89 47 11 31

Bent.Guldager@aarhusvand.dk
Jeppe Steen Andersen

Jeppe Steen Andersen

WebGIS-administrator

89 47 11 55

Jeppe.Steen.Andersen@aarhusvand.dk
Jørn Rasmussen

Jørn Rasmussen

Dataanalytiker

89 47 10 31

Jorn.Rasmussen@aarhusvand.dk
Krister Grønhøj

Krister Grønhøj

Web GIS udvikler

89 47 13 48

Krister.Gronhoj@aarhusvand.dk
Mads Thomsen

Mads Thomsen

Data/GIS udvikler

89 47 11 49

Mads.Thomsen@aarhusvand.dk
Benjamin Mikkelsen

Benjamin Mikkelsen

Softwareudvikler

89 47 10 00

Benjamin.Mikkelsen@aarhusvand.dk
Klaus Pabst

Klaus Pabst

IT supporter elev

89 47 10 40

Klaus.Pabst@aarhusvand.dk
MF

Michael Frandsen

Systemadministrator

89 47 10 35

Michael.Frandsen@aarhusvand.dk