Kunde og Projekt

Har ansvar for planlægning af den overordnede infrastruktur på vand- og spildevandssystemet, gennemførelse af anlægsarbejder, kunderelationer, kommunikation og marketing samt IT og digitalisering. En væsentlig del af divisionens anlægsprojekter løses i partnerskaber med rådgivere og entreprenører.

Vælg underafdeling

Mona Troelsgaard

Mona Troelsgaard

Head of IT & Digitalization | IT Chef

89 47 12 98

Mona.Troelsgaard@aarhusvand.dk

IT-Support og drift

Christian Høll

Christian Høll

It-Support

89 47 10 61

Christian.Holl@aarhusvand.dk
Erik Bøg

Erik Bøg

Systemadministrator

89 47 10 62

Erik.Bog@aarhusvand.dk
Michael Jessen

Michael Jessen

It-supporter

89 47 10 65

Michael.Jessen@aarhusvand.dk

IT-Projektledelse

Keld Nygaard

Keld Nygaard

Fagleder for It-service

89 47 12 10

Keld.Nygaard@aarhusvand.dk
Michael Hansen

Michael Hansen

It projektleder

89 47 10 63

Michael.Hansen@aarhusvand.dk
Stephanie Vestergaard

Stephanie Vestergaard

It projektleder

89 47 11 63

Stephanie.Vestergaard@aarhusvand.dk
Tobias Best

Tobias Best

Junior projektleder

89 47 11 80

Tobias.Best@aarhusvand.dk

Data og GIS

Bent Guldager

Bent Guldager

WEBGIS fagleder

89 47 11 31

Bent.Guldager@aarhusvand.dk
Jeppe Steen Andersen

Jeppe Steen Andersen

WebGIS-administrator

89 47 11 55

Jeppe.Steen.Andersen@aarhusvand.dk
Jørn Rasmussen

Jørn Rasmussen

Dataanalytiker

89 47 10 31

Jorn.Rasmussen@aarhusvand.dk
Krister Grønhøj

Krister Grønhøj

Web GIS udvikler

89 47 13 48

Krister.Gronhoj@aarhusvand.dk
Anders Grøn Stensgaard

Anders Grøn Stensgaard

Datamanager

89 47 11 01

Anders.Gron.Stensgaard@aarhusvand.dk