Kunde og Projekt

Har ansvar for planlægning af den overordnede infrastruktur på vand- og spildevandssystemet, gennemførelse af anlægsarbejder, kunderelationer, kommunikation og marketing samt IT og digitalisering. En væsentlig del af divisionens anlægsprojekter løses i partnerskaber med rådgivere og entreprenører.

Vælg underafdeling

Lonnie Frøjk

Lonnie Frøjk

Teamleder

89 47 11 90

Lonnie.Frojk@aarhusvand.dk
Anne Laustsen

Anne Laustsen

Chief Engineer, Climate Change Adaptation

89 47 11 35

Anne.Laustsen@aarhusvand.dk
Anders Stougaard

Anders Stougaard

Projektleder

89 47 11 79

Anders.Stougaard@aarhusvand.dk
Ane Mølgaard Rasmussen

Ane Mølgaard Rasmussen

Projektleder

89 47 11 57

Ane.Rasmussen@aarhusvand.dk
Bo Snediker Jacobsen

Bo Snediker Jacobsen

Projektleder

89 47 11 59

Bo.Snediker.Jacobsen@aarhusvand.dk
Helle Asaa

Helle Asaa

Portefølgeleder

89 47 11 53

Helle.Asaa@aarhusvand.dk
Mathias Schandorff Kristensen

Mathias Schandorff Kristensen

Fagspecialist

89 47 11 82

Mathias.Schandorff.Kristensen@aarhusvand.dk
Kurt Brinkmann Kristensen

Kurt Brinkmann Kristensen

Fagchef, distribution vand

89 47 11 28

Kurt.Brinkmann@aarhusvand.dk
Lene Bassø Duus

Lene Bassø Duus

Fagleder, hydraulik spildevand

89 47 11 42

Lene.Basso@aarhusvand.dk
Louise Horn

Louise Horn

Projektleder

89 47 11 74

Louise.Horn@aarhusvand.dk
Maria Vasques

Maria Vasques

Hydrauliker

89 47 11 65

Maria.Vietez@aarhusvand.dk
Yansi Mary Jesuloganathan

Yansi Mary Jesuloganathan

Hydrauliker

89 47 11 58

Yansi@aarhusvand.dk
Steffan Bruun Jensen

Steffan Bruun Jensen

Tekniker

89 47 10 00

Steffan.Bruun.Jensen@aarhusvand.dk