Kunde og Projekt

Har ansvar for planlægning af den overordnede infrastruktur på vand- og spildevandssystemet, gennemførelse af anlægsarbejder, kunderelationer, kommunikation og marketing samt IT og digitalisering. En væsentlig del af divisionens anlægsprojekter løses i partnerskaber med rådgivere og entreprenører.

Vælg underafdeling

Peter Hjortdal

Peter Hjortdal

Head of Planning & Project

89 47 11 29

Peter.Hjortdal@aarhusvand.dk
Frank Simon Pedersen

Frank Simon Pedersen

Projektleder

89 47 11 38

Frank.S.Pedersen@aarhusvand.dk
Kim Baltzer Kallestrup

Kim Baltzer Kallestrup

Projektleder

89 47 11 25

Kim.Baltzer.Kallestrup@aarhusvand.dk
Lisbet Ringgaard Davidsen

Lisbet Ringgaard Davidsen

Porteføljeleder

89 47 11 22

Lisbet.Ringgaard.Davidsen@aarhusvand.dk
Morten Østergaard Nielsen

Morten Østergaard Nielsen

Projektchef

89 47 11 39

Morten.Ostergaard@aarhusvand.dk
Mariann Brun

Mariann Brun

Projektleder, rådgiver regulativ

89 47 10 30

Mariann.Brun@aarhusvand.dk
Vibeke Wulf Bundesen

Vibeke Wulf Bundesen

Projektchef

89 47 11 24

Vibeke.Wulf@aarhusvand.dk