Forretningsudvikling

Forretningsudvikling virkeliggør nogle af Aarhus Vands største fyrtårnsprojekter og udvikler innovative idéer til nye, bæredygtige forretningsmuligheder, der skaber vækst. Det sker i samskabelse med kolleger, kunder og samarbejdspartnere til gavn for mennesker og planeten

Vælg underafdeling

Ledelsen

Claus Møller Pedersen

Claus Møller Pedersen

CBDO - Chief Business Development Officer | Direktør for Forretningsudvikling

89 47 11 20

Claus.Moller.Pedersen@aarhusvand.dk
Karsten Lumbye Jensen

Karsten Lumbye Jensen

Chief Innovations Officer, ReWater | Innovationschef, ReWater, Ressourceanlæg

89 47 11 71

Karsten.Lumbye@aarhusvand.dk

Fyrtårnsprojekter

Claus Møller Pedersen

Claus Møller Pedersen

CBDO - Chief Business Development Officer | Direktør for Forretningsudvikling

89 47 11 20

Claus.Moller.Pedersen@aarhusvand.dk
Inge Halkjær Jensen

Inge Halkjær Jensen

Chief Engineer, Head of Innovation & Crosscutting planning | Fagchef, Overordnet planlægning

89 47 11 36

Inge.H.Jensen@aarhusvand.dk
Peter Fischer-Jensen

Peter Fischer-Jensen

Projektchef

89 47 11 83

peter.fischer-jensen@aarhusvand.dk
Malte Kristian Skovby Ahm

Malte Kristian Skovby Ahm

Forsknings- og forretningslead, IoT og digitaliseringen af vandkredsløbet

89471143

Malte.Ahm@aarhusvand.dk

Business Creation

Karsten Lumbye Jensen

Karsten Lumbye Jensen

Chief Innovations Officer, ReWater | Innovationschef, ReWater, Ressourceanlæg

89 47 11 71

Karsten.Lumbye@aarhusvand.dk
Janni Thusgaard Pedersen

Janni Thusgaard Pedersen

Business Development Officer | Forretningsudvikler

89471074

Janni.Thusgaard@aarhusvand.dk
Line Dybdahl Poulsen

Line Dybdahl Poulsen

Business Creator

89 47 11 87

Line.Dybdahl.Poulsen@aarhusvand.dk
Camilla Kuus

Camilla Kuus

Studentermedhjælper

Camilla.Kuus@aarhusvand.dk