Forretningsudvikling

Har ansvar for realisering af et nyt domicil til Aarhus Vand og for realisering af et nye rense– og ressourceanlæg, Aarhus ReWater. Derudover har Forretningsudvikling ansvar for udnyttelse af potentialerne for forretningsudvikling i disse to store projekter samt forretningsudvikling i øvrigt i Aarhus Vand.

Vælg underafdeling

Ledelsen

Claus Møller Pedersen

Claus Møller Pedersen

CBDO - Chief Business Development Officer

89 47 11 20

Claus.Moller.Pedersen@aarhusvand.dk
Karsten Lumbye Jensen

Karsten Lumbye Jensen

Chief Innovation Officer

89 47 11 71

Karsten.Lumbye@aarhusvand.dk

Aarhus ReWater og domicil

Claus Møller Pedersen

Claus Møller Pedersen

CBDO - Chief Business Development Officer

89 47 11 20

Claus.Moller.Pedersen@aarhusvand.dk
Inge Halkjær Jensen

Inge Halkjær Jensen

Chief Engineer, Head of Innovation & Crosscutting planning

89 47 11 36

Inge.H.Jensen@aarhusvand.dk
Peter Fischer-Jensen

Peter Fischer-Jensen

Projektchef

89 47 11 83

peter.fischer-jensen@aarhusvand.dk
Kristine Tang Parbo

Kristine Tang Parbo

Projektleder

89 47 11 68

Kristine.Tang.Parbo@aarhusvand.dk
Malte Kristian Skovby Ahm

Malte Kristian Skovby Ahm

Fagspecialist, Hydrauliker

89471143

Malte.Ahm@aarhusvand.dk

Forretningsudvikling

Karsten Lumbye Jensen

Karsten Lumbye Jensen

Chief Innovation Officer

89 47 11 71

Karsten.Lumbye@aarhusvand.dk
Janni Thusgaard Pedersen

Janni Thusgaard Pedersen

Forretningsudvikler

89471074

Janni.Thusgaard@aarhusvand.dk
Karen Marie Steffensen

Karen Marie Steffensen

Forretningsudvikler

89 47 10 89

KarenMarie.Steffensen@aarhusvand.dk
Juliane Kethmer Madsen Studentermedhjælper

Juliane Kethmer Madsen Studentermedhjælper

Juliane.Kethmer.Madsen@aarhusvand.dk
Camilla Kuus Studentermedhjælper

Camilla Kuus Studentermedhjælper

Camilla.Kuus@aarhusvand.dk
Christina Mariegaard Studentermedhjælper

Christina Mariegaard Studentermedhjælper

Christina.Mariegaard@aarhusvand.dk